Усмивката
Още бебетата започват да общуват първо с усмивка, която изразява радостта от събитие или срещата с даден човек. В следващите по-ранни години смехът и гъделът играят важна роля за изграждането на чувството ни за хумор като възрастни. Усмивката изпращ
2003-04-01 00:00:00
Още бебетата започват да общуват първо с усмивка, която изразява радостта от събитие или срещата с даден човек.
В следващите по-ранни години смехът и гъделът играят важна роля за изграждането на чувството ни за хумор като възрастни. Усмивката изпраща положителни сигнали към мозъка, с което идва и доброто настроение. Следователно именно това толкова леко раздвижване на устните мускули е лекът, от който се нуждаем, когато сме тъжни, подтиснати, депресирани. Затова трябва да се смеем дори и без да има причина. Усмихвайте се на света и той ще ви отвърне със същото. Нека покажем на живота, че няма власт над нас и сме достатъчно силни да превъзмогнем трудностите, като се шегуваме с проблемите си. Един нов поглед над наещата винаги е положителен. Често решенията идват по този начин или поне виждаме нещата в по-добра светлина. Но като всяко нещо и ироничният поглед над нещата трябва да се дозира равномерно. Всеки може сам да открие точната формула за добро настроение.
Хората обичат индивидите с чувство за хумор. И както се пееше в една песен: “Усмивката със свойта нишка лека, човека тя привързва към човека.” Повечето от нас са склонни да приемат всяко извинение, поднесено с чаровна, невинна усмивка. Смехът може да прогони и най-черните мисли, да събуди доброто ни настроение. Дори и една скобичка изпратена по интернет може да стопли сърцето ни, ако знаем, че е искрена.
Любопитно е да спомена, че тази така добре позната интернет-усмивка съществува точно от 20 години, а рожденият й ден е на 19.09. Отбранявайте се със смях от агресията. Така, поставяйки се под похлупака на шегата, не позволявате озлоблението да ви обземе изцяло.
Науката също има думата по темата. Доказано е за смеха, че:
Той не допринася само за веселото ни настроение, а и за по-активното нахлуване на кислород в клетките, ускорява изхвърлянето на токсини, стимулира обновяването на кожата.
Храната се преработва по-лесно и бързо, а полезните вещества се усвояват по-пълноценно.
Смехът предизвиква свиване и разпускане на корема, което окрепва и стяга мускулите му.
В радостни моменти вирусте по-трудно пробиват имунната система, която смехът е укрепил.
Постигането на “холивудска усмивка” е достъпно за всеки.
Не се притеснявайте от зъбите си, които не са идеално бели, а се погрижете за тях. Като за начало не пренебрегвайте миенето с четка и паста най-малко три пъти дневно по минимум три минути като движението винаги е в посока от венците към зъбите за запазване на емайла. Против плаката можете да се въоражите със специален конец, който да прекарвате между зъбите след миенето. Но не след всяко хранене имаме възможността да се погрижим за тях, тогава не трябва да забравяме дъвката без захар, която в никакъв случай не замества четкането, но поне неотрализира киселините в устата и, разбира се, ни подсигурява свежият дъх, за който добра роля играят и ментовите бомбони, кафяните зърна и магданозът. Също при всяко миене на зъбите протърквайте многократно четката по повърхността на езика.
Дори и да чувствате зъбите си здрави трябва поне два пъти годишно да посещавате зъболекаря , а през останалото време регулирайте употребата на избелващи пасти.
Автор: Александър Ненов